Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Jak optymalnie wykorzystać środki na inwestycję?

     W nowym okresie programowania połączenie różnych działań pomocowych daje możliwość pozyskania środków finansowych, które możemy przeznaczyć na inwestycje. W tym przypadku ważne jest to, że nie musimy dysponować wkładem własnym.

     Rolnik przekazujący gospodarstwo jest uprawniony do płatności, która wynosi 38 000,00 zł. Po przekazaniu gospodarstwa można wystąpić o pieniądze na rozwój własnej działalności. „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” to obecnie 100 000,00 zł. Osoba przejmująca gospodarstwo, która skorzysta z działania „Premia dla młodych rolników” może otrzymać pomoc w wysokości 100 000,00 zł. Oczywiście „Młody Rolnik” musi spełnić określone wymagania. Zakładając, że wymagania zostały spełnione dysponujemy kwotą blisko 140 000,00 zł. Wymieniona kwota stanowi wkład własny (40 %) w inwestycję, z kolei pozostałe 60% możemy otrzymać w ramach programu „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Należy pamiętać, że w przypadku niektórych działań pomocowych środki finansowe są wypłacane w dwóch ratach.