Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

   Kolejna grupa rolników zapoznała się dzisiaj z nowymi zasadami ubiegania się o fundusze z nowej unijnej perspektywy finansowej na lata 2014-2020. Gospodarze wzięli udział w wykładach dotyczących zarówno nowych wniosków o płatności bezpośrednie jak i nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

   Z rolnikami podczas szkolenia spotkał się wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk, który poinformował o intensywnych pracach legislacyjnych, które mają doprowadzić do jak najszybszego uruchomienia pierwszych działań PROW-u. – Przed wejściem do Unii Europejskiej słyszałem głosy, które powątpiewały, że damy radę wykorzystać wszystkie unijne fundusze przeznaczone na rolnictwa. Teraz mając doświadczenie, prawie w 100% wykorzystanego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, z optymizmem patrzymy na gotowość polskich rolników do składania wniosków na nowy PROW – przekonywał wiceminister Nalewajk.
   Rolnicy zostali także poinformowani o korzyściach płynących z uchwalonej właśnie przez Sejm i podpisanej przez Prezydenta ustawie, która gwarantuje rolnikom sprzedaż przetworzonej w ich gospodarstwie żywności. Wiceminister Nalewajk wyraził też nadzieję, że do wakacji parlamentarnych Sejm uchwali ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego, która ułatwi nabywanie ziemi rolniczej przez indywidualnych gospodarzy.

mrirw.gov.pl