Pozycjonowanie stron: czy warto?

Pozycjonowanie stron: czy warto?

Codziennie tysiące internautów w naszym kraju otwiera jedną z najbardziej popularnych wyszukiwarek internetowych. Internauci szukają w sieci informacji, poszukują różnego rodzaju produktów albo firm. Zalety posiadania strony www już dawno doceniło mnóstwo podmiotów. Niektórzy są jednak zaskoczeni tym, że ich strona tak naprawdę jest dla internautów praktycznie niewidoczna. To znak, że należy poszukać agencji, która zadba o pozycjonowanie witryny www.

Zalety, jakie daje pozycjonowanie stron www

Interesujących informacji każdy internauta szuka za pomocą słów wpisanych w wyszukiwarkę. Od strony praktycznej wygląda to tak, że chcąc kupić na przykład skarpetki, może wpisywać w wyszukiwarkę bardzo różne kombinacje. Zawsze jednak powinien trafić na właściwą stronę. Stąd też pozycjonowanie stron polega między innymi na dobraniu związanych z tematyką strony słów kluczowych. Więcej można przeczytać w naszym artykule „Jakie są zalety pozycjonowania stron www?”.

Pozycjonowanie: jak tworzony jest ranking stron?

Google to wyszukiwarka, z której korzysta mnóstwo internautów; dlatego pozycjonowanie odbywa się właśnie pod jej kątem. Do opracowania rankingu stron w wyszukiwarkach służą algorytmy, które zostały opracowane przez Google. Pozwalają one na umieszczenie w wyszukiwarce linku odsyłającego klientów do konkretnej strony. Dobra agencja SEO nigdy nie obiecuje swoim klientom, że efekty pozycjonowania strony będą widoczne od razu. Czasem czeka się na nie nawet kilka miesięcy. O tym, że warto czekać przekonało się już wielu właścicieli stron www.

Tagi: , , ,